Поширені питання
Бетон для фундаменту. Яку марку вибрати?
При виборі марки бетону для майбутнього фундаменту (якщо, звичайно, вона не вказана у вашій проектної документації) потрібно враховувати кілька важливих параметрів:
- рівень залягання підземних вод, характеристику ґрунтів;
- загальна вага майбутньої конструкції, тобто розрахункове навантаження на фундамент;
- тип основи будинку: стрічковий фундамент, плита, буде підвальне приміщення і т. д.
Коротко опишемо те, як ці характеристики впливають на вибір марки бетону.
1. Характеристика ґрунтів і як вона впливає на вибір марки бетону.
Якщо ваш будинок планується будувати на піщаних або скельних ґрунтах, які відрізняються низькою пучинистостью (це коли при промерзанні, ґрунт збільшується в об'ємі), то можна сміливо зупинитись на марці бетону В15-В20 або М200-М250.
З глинистими, суглинистими ґрунтами, справа йде дещо складніше. Справа в тому, що глина при промерзанні, може збільшуватися в об'ємі в кілька разів. Ускладнює справу те, що глина в грунті розташовується нерівномірно, отже, сили, які впливають на фундамент, в різних місцях будуть різними. Особливо це згубно для стрічкових фундаментів.
Тут можна йти двома шляхами (краще паралельно):
- збільшити глибину закладення фундаменту до точки промерзання;
- збільшити марку бетону до В25 –В30 (М300 – М400);
Щоб не мучитися сумнівами, є сенс піти на компроміс зі своїм гаманцем, і замовити бетон на марку вище, ніж та, яка, за вашими розрахунками, вам необхідна. Ця рада є актуальним з багатьох причин, але зупинимося на одній, на наш погляд, головною.
Приклад: різниця між вартістю куб. м бетону марки П1 В20 М250 і куб. м бетону марки П1 В25 М300, що випускається заводом Смерека, коливається від 40 до 80 грн, в залежності від інших показників марки. У масштабах вартості всього будівництва – це мізерна величина, якою можна пожертвувати, отримавши при цьому бетон з подвійним збільшенням терміну служби і кращим захистом від проникнення ґрунтових вод. І справді, бетон М-250 має характеристику F (морозостійкість) – 100 (кількість циклів замерзання-розмерзання) і W4 (водонепроникність), а бетон М300, відповідно (гарантовано)- F200 і W6. Як говориться, «думайте самі, вирішуйте самі», але, на наш погляд, відповідь очевидна.
2.Розрахункове навантаження на фундамент.
Це важливий показник, який потрібно враховувати при виборі необхідної марки бетону. Наприклад, каркасно-щитовий будинок важить на порядок менше, ніж його цегляний або залізобетонний аналог. І якщо для першого, цілком підійде фундамент, виготовлений на марки М200-250, то для другого варіанту потрібна марка бетону М300 і вище.
3. Тип фундаменту.
Тут головний критерій при виборі марки бетону – наявність підвальних приміщень. У разі їх наявності, для вас важливим стає показник водонепроникності – W. Чим він вище, тим надійніше буде захищений ваш підвал від атак грунтових вод, і тим менше коштів і зусиль знадобиться для його додаткової гідрозахисту.
І останній, самий простий, порада: якщо у вас виникли питання щодо вибору необхідної марки бетону – телефонуйте за телефонами, вказаними на нашому сайті, і фахівці заводу Смерека підкажуть вам оптимальний варіант.
Що таке морозостійкість бетону?
Морозостійкість бетону позначається літерою F і свідчить нам про кількість циклів замерзання-відтавання, які витримує бетон, без незворотних втрат первісної міцності. Іншими словами, це кількість переходів бетону з влагонасыщенного стану в замерзле стан і назад.
Як це виглядає на практиці? Візьмемо, наприклад, фундамент будинку, який, завдяки капілярного підсосу вологи з землі (як губка) насичується водою, накопичуючи її в мікропорах. При зниженні температури повітря до від'ємних значень, ця вода замерзає і лід, розширюючись, починає ламати бетон, утворюючи мікротріщини. Цей процес, повторюючись, стають дедалі більш руйнівним, і, в кінцевому підсумку, може призвести до повного руйнування бетонної конструкції.
Для підвищення морозостійкості цементу застосовуються спеціальні добавки (наприклад, воздухововлекающие), або (та) спеціальні цементи – гідрофобні або напружують.
На бетонном заводе ЧП Смерека испытания на морозостойкость проводятся в аккредитованной лаборатории. Отобранный бетонный кубик, вымачивают в специальном растворе, до полного насыщения влагой, а затем замораживают до -18С, повторяя этот процесс многократно и проводя соответствующие промежуточные замеры – до полного разрушения бетона. В зависимости от количества таких циклов, которые выдерживает бетон, без потери первоначальной прочности и ставится коэффициент F – коэффициент морозостойкости бетона, который может иметь значение от 50 до 1000. У звичайній практиці будівництва застосовуються бетони з морозостійкістю F75-F200.
Сульфатостойкие бетоны. Где они применяются?
Сульфатостойкий бетон может понадобится в том случае, если грунты, в которые будет закладываться будущая бетонная конструкция, имеют агрессивную составляющую (повышенную кислотность, наличие солей в грунтовых водах и т.п.).
Для противодействия этим факторам в состав бетона вводятся специальные модифицирующие добавки или же применяют в производстве бетона сульфатостойкий цемент.
У побутових умовах, виготовити сульфатостійкий бетон, практично неможливо, т. до добавки і спеціальний цемент в магазині не купиш. Більше того, далеко не всі бетонні заводи можуть виготовити такий бетон.
Фірма Смерека має досвід поставки для будівництва містечка «Голосіївський» бетону П4В30 F200 W6 CC (сульфатостійкий) для растверковых плит і паль.
Як уникнути шахрайства при купівлі бетону? Частина 1.
К сожалению, на рынке бетона, как и на рынке других продуктов, которые пользуются спросом, существуют ( и нередко процветают) недобросовестные поставщики. Прикрываясь известными названиями, такие дельцы обманывают потребителя, прибегая к подмене марки бетона (поставляя бетон на класс,а то и два, ниже заявленного), манипулируют с объемом заказанного бетона, срывают договоренности по графикам поставки, что приводит к удорожанию строительства (за счет увеличения срока аренды бетононасоса), указывают неправдоподобно низкую цену на бетон в своей рекламе и прочее.
Для того, щоб уберегтися від цих неприємностей потрібно пам'ятати наступне:
1. Купуйте бетон тільки у перевірених виробників, що мають сучасні виробничі вузли по виготовленню бетону.
2. Вимагайте паспорт якості, на замовлену вами партію бетону, в якому повинні зазначатися номер партії, кількість і марка бетону, номер автомобіля, на якому він доставлений,підписи начальників цехи і лабораторії, завірені печаткою.
3.По прибуттю авто міксери з бетоном, якщо у вас виникають сумніви, вимагайте виміру кількості бетону в бочці авто міксери. (див. продовження)
Как избежать мошенничества при покупке бетона? Часть 2.
4. Вы можете самостоятельно сделать анализ качества бетона, отобрав часть доставленного бетона, и, поместив его в сбитый ящик (куб) размером 100х100х100 мм и затем, отдать затвердевший бетон на анализ в независимую лабораторию.
5. Помните народную мудрость: «Дешева рибка - погана юшка». Не поддавайтесь соблазну купить дешевый бетон. Качественный бетон не может стоить дешевле стоимости ингридиентов, входящих в его состав. Небольшой выигрыш в цене, может обернуться огромными потерями, и не только материальными, но и моральными. Бетон - это основа вашего будущего дома, и здесь риск не уместен.
6.Завод Смерека виготовляє бетон на сучасному сайті німецької фірми LIBHERR, має оснащену високотехнологічним обладнанням лабораторію, співробітники компанії Смерека мають величезний досвід у виробництві і доставці бетону для будівництва різних об'єктів.
Что такое подвижность бетона?
Подвижность бетона (П), она же - удобоукладываемость, она же – осадка конуса, может иметь значение от 1 до 5 и обозначается, соответственно: П1, П2 и т.д. При производстве стандартных бетонных монолитных работ применяется бетон с подвижностью П2-П3. Когда же, нужно залить узкие, густоармированные полости, например, колоны – применяют бетон с подвижностью П4 и выше. Такой бетон еще называют литым.
Будьте внимательны! Часто недобросовестные прорабы и строители, для «повышения» удобоукладываемости, прибегают к добавлению воды в товарный бетон. Это нельзя делать категорически! Лишняя вода нарушает водоцементное соотношение, она не вступает в реакцию с цементом, а высыхая, оставляет после себя поры и раковины. Таким образом, прочность бетона существенно снижается, и вместо заказанной марки М300, вы получите марку 200, или даже 100.
У заводських умовах, для підвищення рухливості бетону до П4-П5 застосовуються пластифікатори. Тільки таким способом можна добитися рухливості бетону, придатної для виробництва монолітних робіт з допомогою бетононасосу чи для заливки густоармованих порожнин.
Что такое зимний бетон?
Зимними в строительстве называют условия, когда температура воздуха, вокруг укладываемого бетона, опускается ниже 5 градусов С. В этом случае, существенно или полностью, прекращается процесс гидратации (схватывания) бетона, что приводит к потере строительных качеств конструкции. Если в обычных условиях (+20С) бетон за неделю набирает 70% своей проектной прочности, то при +5С, этот процесс может растянуться на месяц, а при отрицательных температурах он прекращается вовсе.
ЧП Смерека применяет специальные противоморозные добавки импортного производства, которые не приводят к корродированию строительной арматуры, не снижают качество бетонирования и позволяют успешно проводить бетонирование даже при сильных морозах.
Кроме того, все ингредиенты, входящие в состав бетона (вода,щебень, песок) перед замешеванием, подогреваются до нужной температуры с помощью котельной Sauter, швейцарского производства. Таким образом, на выходе получается бетон с температурой, которая позволяет доставить его заказчику и уложить в течение 2х часов до включения внешнего обогрева.
І добра порада: не купуйте бетон у неперевірених виробників, серед яких знаходяться «кмітливці», які використовують звичайну кухонну сіль або інші сумнівні компоненти, як «протиморозних добавок».
Якісний бетон. Що це?
Якісний бетон – це не тільки оптимальне співвідношення цементу, щебеню, піску і різних добавок. Хоча воно має пріоритетне значення, і багато хто вже навчилися це робити.
І це не тільки сучасне обладнання, на якому бетон проводиться. Скажімо, бетонний вузол фірми LIBHERR, який встановлений на заводі СМЕРЕКА, може виробляти 100 куб. м якісного бетону в годину, при цьому, втручання людини в процес виробництва абсолютно виключений, так як комп'ютер сайту, через модем, підключений до сервера в Німеччині. Це робить неможливим внесення змін в рецептуру і весь технологічний процес. Тому бетон, наприклад, марки П4В25F200W6 за якістю, не буде поступатися аналогічної марки бетону, виробленої, де-небудь в Дюссельдорфі. Таких установок в Україні одиниці, і це робить нас одними з кращих, в технологічному відношенні.
Сучасна сертифікована заводська лабораторія, яка бере пробу з кожної партії бетону, проводячи ретельний аналіз, що дозволяє нам впевнено заявляти, що наш бетон завжди відповідає заявленій марку, - це теж, звичайно, дуже важливо, але і це не головне.
Головним, і ми в цьому переконані, є ставлення до замовника. Зробити так, щоб, замовивши у нас бетон, клієнт упевнений не тільки в тому, що марка і обсяг бетону відповідають його заявці, але і час, і періодичність підвезення бетонної суміші, будуть максимально пристосовані під технологічний процес будівництва об'єкта, загалом, зробити так, щоб замовник залишився задоволений, - ось головна складова у виробництві якісного бетону.
Ми прагнемо бути кращими на ринку бетонних сумішей, ми знаємо, що ми одні з кращих, ми пишаємося цим, і ми дорожимо цим!
Как разобраться с маркировкой бетона, которая указана на сайте компании Смерека и в паспорте бетонной смеси?
Например, бетон П5 B30(М-400) F200 W6, где:
П5 - это подвижность бетона, которая может иметь значение от 1 до 5 (чем выше значение - тем больше подвижность);
B30 M-400 - класс и марка бетона, которые, проще говоря, обозначают прочность бетона (чем выше класс и марка, тем выше прочность);
F200 - морозостойкость бетона, число 200 говорит о гарантированном количестве циклов замерзания- размерзания, после которых бетон не теряет своих качеств;
W6 - водонепроникність бетону. Число 6 - позначає, що при випробуванні,бетонний куб 200х200х200 не пропускає вологу при тиску води 6атм.
Фірма Смерека забезпечує показники F200W6 для всіх марок бетону, починаючи з марки B25(M300).
Скільки коштує "дешевий" бетон?
Ціноутворення товарного бетону залежить від багатьох істотних, і менш важливих, факторів. На перше місце можна поставити, звичайно, марка або клас бетону, де залежність пряма: чим вище марка бетону – тим вище міцність – тим більше цементу (і більш високої марки) він вимагає. Сюди ж входять пластифікатори, спеціальні добавки, (а в зимовий час ще й протиморозні добавки), які теж вносять свою лепту у вартість бетону.
Кризові явища в економіці, зокрема, в будівництві останніх років змусили багато заводів з виробництва товарного бетону, знизити свої апетити щодо рентабельності, шукати нові шляхи здешевлення виробництва бетону, але так, і тільки так, щоб не знижувався його якість.
На жаль, в цих умовах з'явилося багато недобросовісних постачальників бетону, а інтернет «кишить» привабливими пропозиціями, типу «бетон дешево будь-якої марки» і т. д. Такі ділки готові замісити вам в кориті бетон М400 і навіть вище, навіть не підозрюючи, що не всякий бетонний завод може отримати ліцензію на виробництво бетону такого класу.
Но самое печальное, что они не задумываются о тяжелых последствиях, которые могут возникнуть в результате таких «ноу-хау». Так может задуматься стоит Вам? Вряд ли стоит покупать колбасу, которая стоит на порядок меньше, чем мясо, из которого она, якобы, сделана. Как бы хорошо она не пахла…
Вывод простой: прежде, чем заказать бетон, узнайте как можно больше информации о производителе, не стесняйтесь требовать лицензии и сертификаты соответствия на бетон, а еще лучше, лично побывать на заводе (тогда многое и так станет понятным).
Задумайтеся, якщо Ви вирішили побудувати свій будинок, де вартість бетону, порівняно з вартістю всього будівництва – відносно мала, то варто ризикувати найдорожчим заради сумнівної економії на самому малому?
Вартість доставки?
км вартість км вартість км вартість 1 153,06 19 243,42 37 342,54 2 157,74 20 248,94 38 347,88 3 162,72 21 254,46 39 353,7 4 167,52 22 259,86 40 358,8 5 172,8 23 265,38 41 364,62 6 177,48 24 271,2 42 270,14 7 182,28 25 276,54 43 375,48 8 187,26 26 282,06 44 381,3 9 192,36 27 287,46 45 386,82 10 196,92 28 293,22 46 392,22 11 202,02 29 298,8 47 397,74 12 206,88 30 304,02 48 403,26 13 211,56 31 309,54 49 408,78 14 216,66 32 315,06 50 414,3 15 221,46 33 320,46 16 227,16 34 326,1 17 232,5 35 331,5 18 238,32 36 337,02